Przej Gamma Zaplecza 480.jpg

Czy każdy magazynier musi przejść szkolenie?

Często niektórzy kierownicy firm starają się zaoszczędzić na szkoleniach – to jest duży błąd. Szczególnie często zaś składa się na takich szkoleniach, o jakich się myśli, że w prawdzie nie są specjalnie istotne jak np. właśnie szkolenia z logistyki czy zarządzania magazynem. To już jest znacznie ważny błąd.Specyfika pracy w magazynie

Szkolenie gospodarka magazynowa wydaje się mało atrakcyjne. W celu to nie jest kurs z najnowocześniejszych banerów reklamowych, spotów czy z umiejętności negocjowania. Niemniej jednak czasem nawet jest bardziej korzystne niż one. Otóż warto bowiem spojrzeć na to, jak w zasadzie wygląda praca w takim magazynie?

Przede wszystkim jest dość niebezpieczna – zarówno dla towaru, jak i pracownika. A to naraża nas na potencjalne straty. W końcu jeśli nasze wyroby będą trzymane w złych warunkach, to właśnie, że się popsują.

Dalej – niestety wypadek przy pracy nie tylko jest przykrym zdarzeniem samym w sobie, to nadal bardzo mocno obniża wizerunek firmy. Na dodatek należy jeszcze wspomnieć o tym, że niestety złe procesy logistyczne, nieodpowiednio zorganizowane dostawy tylko pogarszają sytuację finansową firmy.


Na blogu: https://www.wirtualny-pracownik.pl/


Szkolenie gospodarka magazynowa – najlepszy pomysł!

Jaki spośród tego płynie wniosek? Należy zadbać o zarządzanie procesami logistycznymi, a szkolenie gospodarka magazynowa w tym nam pomoże. Czy każdy magazynier musi je przejść? Generalnie rzecz ujmując uznaje się, że każdy szeregowy pracownik magazynu powinien zostać dobrze zaznajomiony z zasadami zapewniającymi bezpieczną pracę.

Takie szkolenie dla niego będzie wchodziło w formie nieco okrojonej i często będzie dotyczyło własnie tego, jak się poruszać, jak pracować z towarem, na co uważać itp. Zupełnie jednak inaczej będzie wyglądało szkolenie dla kierowników magazynu. Tu już bowiem wymagana jest szersza wiedza, przede wszystkim z zakresu procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.

Na koniec trzeba podkreślić jedną sprawę – szkolenia pomagają nam zachować oszczędności, i nie stracić pieniądze.